Historia

Przeczytaj, jak rozwijała się nasza firma!

 

Lata 2023

 

Nasza firma prezentuje swoje produkty podczas międzynarodowych targów International Food & Drink Event w Londynie w dniach 20-22 marca 2023 r. Ponad 1500 wystawców z całego świata uczestniczyło w targach, które uważane są za największe wydarzenie z branży spożywczej  w Wielkiej Brytanii.

…..

 

Elena jest obecna w Singapurze, gdzie w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. odbywają się międzynarodowe targi Food & Hotel Asia 2023. Targi FHA należą do największych i najważniejszych targów spożywczych  w Południowo-Wschodniej Azji. Mogliśmy tam zaprezentować całą naszą ofertę produktową.

…..

 

W dniach 18-20 kwietnia 2023  Elena uczestniczy w Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów EXPO XXI Warszawa. Targi World Food Poland to biznesowe wydarzenie, które umożliwia spotkanie i współpracę firm związanych z branżą spożywczą, handlem hurtowym i detalicznym.

.....

 

 

Targi online:

 

Pasaż EKOStyl 2021

WORLD FOOD Poland 2021

Zielarskie Trendy 2021

…..

 

Lata 2022

 

Udziela wsparcia szpitalom w zakresie dostarczenia żywności liofilizowanej jak i środków ochrony medycznej. Targi Anuga w Kolonii (Niemcy) wpisane są w obszar Inteligentnej Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”.  Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego reprezentował Polskę. Targi Polagra 2021 i liczne wywiady w tym telewizyjne. Zdobywa kolejną nagrodę FIRMA ROKU - za zbudowanie silnej pozycji marki ELENA na przestrzeni 30-lat działalności w oparciu o doświadczenie i strategię działania i tytuł HIT Regionu 2021.

…..

 

Lata 2021

 

Udziela wsparcia szpitalom w zakresie dostarczenia żywności liofilizowanej jak i środków ochrony medycznej. Targi Anuga w Kolonii (Niemcy) wpisane są w obszar Inteligentnej Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”.  Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego reprezentował Polskę. Targi Polagra 2021 i liczne wywiady w tym telewizyjne. Zdobywa kolejną nagrodę FIRMA ROKU - za zbudowanie silnej pozycji marki ELENA na przestrzeni 30-lat działalności w oparciu o doświadczenie i strategię działania i tytuł HIT Regionu 2021.

…..

 

Lata 2020

 

Sponsoruje innowacyjny sprzęt medyczny dla jednej z poznańskich klinik. Franciszek wprowadził nowy stworzony przez siebie suplement Seler liofilizowanyw kapsułkach. Tytuł – Hit Roku 2020 – za zbudowanie silnej pozycji marki ELENA na przestrzeni 30-lat działalności w oparciu o doświadczenie i strategię działania. Rozpoczyna promocje Eleny na szeroką skalę w mediach: liczne wywiady na temat zdrowej żywności, pomocy w bólach, profilaktyki. Bierze udział w światowych konferencjach dotyczących przeciwdziałaniu skutków pandemii Covid-19.

…..

 

Lata 2019

Obecna sytuacja epidemiologiczna przyczyniła się do zmiany formy uczestnictwa w targach, szkoleniach i spotkaniach biznesowych. Odbywają się one w zmienionej formule online, również atrakcyjnej dla klienta indywidualnego i biznesowego.

Udział ww. wydarzeniach pozwala na dynamiczny rozwój naszej firmy, również połączony z ciągłą modernizacją technologiczną. Nawiązana współpraca z wieloma kontrahentami przekłada się na coraz to szerszy asortyment produktów dostępny w dogodnych terminach.

…..

 

Lata 2016 – 2019

 

Pewna pozycja i rozpoznawalność marki na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Stale postępująca modernizacja i technologizacja firmy.

Nasze liofilizaty wspierały wyprawy, m.in. Załogi jachtu „Join Us”, podczas eksploracji Grenlandii wschodniej, wyprawę na K2 oraz na Spitsbergen.

…..

 

Wyjazdy zagraniczne:

BIOFACH 2016 - Nurnberg, Niemcy

Targi USA Fancy Food Show 2016 – Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Targi FOOD EXPO 2016 – Hong Kong, Chiny

Targi DUBAI – Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Targi SMTS Tokio 2017 – Tokio, Japonia

Targi Korea Południowa 2017 - Seul, Korea Południowa

Targi Foodex Japan 2017 – Tokio, Japonia

Targi IFE 2017 – Londyn, Wielka Brytania

Międzynarodowe Targi Opakowań i Maszyn Pakujących INTERPACK – Dusseldorf, Niemcy

ANUGA 2017 – Kolonia, Niemcy

Targi „Setting Tomorrow’s Table” 2018 – Kopenhaga, Dania

BIOFACH 2018 - Nurnberg, Niemcy

Targi FOOD EXPO 2019 – Ateny, Grecja

Targi ASEAN EXPO 2019 – Nanning, Chiny

Targi AGROKOMPLEX 2019 – Nitra, Słowacja

…..

 

Wyjazdy krajowe:

Targi WORD FOOD 2016 – Warszawa, Polska

POLAGRA FOOD 2016 – Poznań, Polska

Targi WORLD FOOD 2016 – Warszawa, Polska

POLAGRA FOOD 2017 – Poznań, Polska

POLAGRA FOOD 2018 – Poznań, Polska

Targi FOOD SHOW 2018 – Katowice, Polska

I Targi Zielarskie i Fizjoterapeutyczne Polskiej Grupy Zielarskiej – Wisła, Polska

…..

 

Lata 2014-2015


Wejście na rynek detaliczny z naturalnymi owocami liofilizowanymi, plany zaopatrywania sklepików szkolnych w zdrową żywność. Medal Honorowy "Zasłużony Dla Eksportu". Lider Bezpieczeństwa Państwa za innowacyjność na rzecz bezpieczeństwa i obronności.

…..

 

Wyjazdy zagraniczne:

International Organic and Green Food Industry Expo - Szanghaj, Chiny
ProdExpo 2014 - Moskwa, Rosja
BioFach 2014 - Norymberga, Niemcy
China International Consumer Goods Fair 2014 - Ningbo, Chiny
Natura - Zdrowie - Uroda - Londyn, Wielka Brytania
Wyjazd biznesowy - Alaska, USA
Grune Tage Thuringen - Erfurt, Niemcy
BioFach 2015 - Norymberga, Niemcy
Summer Fancy Food - Nowy Jork, USA

…..

 

Lata 2011-2013


Zbudowanie rynku w Europie i poza jej granicami, przeniesienie kontaktów handlowych w stronę Europy w związku z zamknięciem rynku rosyjskiego. Budowanie nowych produktów i nowych marek - linia naturalnych suplementów diety KOLAGENUM, która została bardzo życzliwie przyjęta przez Odbiorców. Firma uczestniczy w konferencji szkoleniowej "Firma - wiarygodnym partnerem dla służb mundurowych" organizowanej przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych. Uzyskanie Certyfikat Cell Line dla liofilizowanego kolagenu z ryb. Produkt Roku Targi Dieta i Zdrowie w Lublinie. I miejsce w konkursie ZŁOTA PIECZĘĆ Nutrikosmetyk 2012 w kategorii Produkt Polski za Kolagenum.

…..

 

Wyjazdy zagraniczne:

MENOPE 2011 - 9 Międzynarodowe Targi Produktów Naturalnych i Organicznych - Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
PETERFOOD 2011 - St. Petersburg, Rosja
AidEx 2011 - The Global Humanitarian Aid Event - Bruksela, Belgia
VITAFOODS 2011 - International & Finished Products Expo - Genewa, Szwajcaria
PRODEXPO 2011 - XVII Międzynarodowa Wystawa Branży Spożywczej - Kijów, Ukraina
BioFach 2011 - Targi Żywności Ekologicznej i Innych Produktów Naturalnych - Norymberga, Niemcy
BioFach 2012 - Norymberga, Niemcy
Summer Fancy Food Show - Waszyngton, USA
Międzynarodowe Targi Spożywcze WEH - Ragdona, Słowenia
World Food - Moskwa, Rosja
Macfrut 2012 - Cesena, Włochy
Food & Taste 2012 - Frankfurt nad Odrą, Niemc
Targi Logistyczne - Berlin, Niemcy
Targi Rolno-Spożywcze - Meknes, Maroko
Targi SMES Produkt, Service and Technology - Ułan Bator, Mongolia
Anuga 2013 - Kolonia, Niemcy
Agro-Food Irak - Irbil, Irak

…..

 

Lata 2006-2010


Otrzymanie certyfikatów GOSTSTANDARD na rynek białoruski. Stworzenie pierwszej strony internetowej. Rozpoczęcie projektu zaopatrzenia grup sportów ekstremalnych, ekspansja produktów liofilizowanych na kraje wschodnie -początek budowania rynku w Rosji. Firma nadal się rozwija, proponując nowe produkty i nowe technologie. Liofilizowane dodatki do żywności w postępowaniu konkursowym "Dodatek przyjazny Konsumentowi" uzyskały nominację do Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polagra-Food 2006. Firma uzyskała Certyfikat HACCP w zakresie liofilizacji owoców, warzyw, grzybów, mięsa i produktów mięsnych.

…..

 

Wyjazdy zagraniczne:

Międzynarodowe Targi Spożywczo-Gastronomiczne - Brno, Czechy
BioFach 2008 - Norymberga, Niemcy
Agroprodmash 2009 - Moskwa, Rosja
World Food Moscow 2009 - 18 Międzynarodowe Targi Spożywcze - Moskwa, Rosja
Peterfood 2009 - 18 Międzynarodowe Targi Spożywcze - St. Petersburg, Rosja
PROD EXPO Ukraina 2010 - Kijów, Ukraina
Food&Taste 2010 - Międzynarodowe Targi Spożywcze - Frankfurt nad Odrą, Niemcy
MT WORLD FOOD - Moskwa, Rosja
Riga Food 2010 - Ryga, Łotwa
BioFach 2010 - Norymberga, Niemcy
Kiev AgriHort - Międzynarodowe Targi Rolnictwa i Sadownictwa - Kijów, Ukraina

…..

 

2005r.


Uzyskanie certyfikatu zgodności systemu zapewnienia jakości z wymaganiami normy DS. 3027 E: 1997 system HACCP. Uzyskanie Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej: 0987H. Otwarcie ELENA TURIST, oferującej gotowe dania turystyczne. Otrzymanie Wyróżnienia XXI Targów Zdrowego Życia i Żywności "ECOLIFE 2005" za zestaw naturalnych dodatków do żywności. Otrzymanie wyróżnienia "Wstęgi Niemna" Międzynarodowych Targów "KALININGRAD 2005" za innowacyjność i nowoczesne technologie. Otrzymanie GRAND PRIX na III Międzynarodowych Targach Zaopatrzenia Wojska, Straży Granicznej i Policji "LOGISPOL 2005" za wykorzystanie technologii liofilizacji produktów żywnościowych. Otrzymanie Certyfikatów GOSTSTANDARD na rynek rosyjski.
…..

 

2004r.


Uzyskanie Świadectwa Kwalifikacyjnego nr 69/B/2004 do zaopatrywania wojska w środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego. Przyjęcie Członkostwa Stowarzyszenia na rzecz Dostaw Towarów i Usług dla Wojska i Straży Granicznej. Rejestracja firmy jako podatnika VAT UE : PL 6180061318.
…..

 

2003r.


Modernizacja i rozbudowa Zakładu Liofilizacji. Wybudowanie nowoczesnych chłodni składowych. Modernizacja logistyczna. Uzyskanie zaświadczenia z pozytywną opinią oraz decyzją o nadaniu certyfikatu po przeprowadzonym audycie certyfikującym z firmy TUV Rheinland Group. Otrzymanie GRAND PRIX na III Międzynarodowych Targach Zaopatrzenia Wojska, Straży Granicznej i Policji " LOGISPOL 2003" za wykorzystanie technologii liofilizacji produktów żywnościowych. Przyjęcie do bazy danych firm unijnych pracujących na rzecz zaopatrzenia i dostaw do wojska D&B firmę WPPH ELENA pod numerem D-U-N-S: 422532247.
…..

 

2002r.


Zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Bydgoskich "INTERPIEK POLGASTRO 2002". Otrzymanie Pucharu Starosty kaliskiego dla Najlepszego Produktu V Targów Ogrodniczo-Rolniczych i Działkowych. Nadanie Znaku Wielkopolskiej Jakości od Polskiej Izby Gospodarczej firmie WPPH ELENA za flaki wołowe liofilizowane, mięso drobiowe liofilizowane, szynkę wędzoną liofilizowaną.

…..

 

2001r.


Wdrożenie systemu kontroli jakości HACCP. Wyróżnienie Specjalne VIII Targów Rolno-Przemysłowych "AGRO - ZAM 2001" za Naturalne Produkty Liofilizowane. Otrzymanie certyfikatu z prawem do oznaczania szczypiorku liofilizowanego zastrzeżonym godłem "DOBRE BO POLSKIE". Uzyskanie zezwolenia na produkcję i eksport liofilizowanych: mięs wieprzowego, wołowego i drobiowego, jako jedyna firma w Polsce. Nadanie identyfikacyjnego numeru weterynaryjnego 30 07 03 06 i ujęcie WPPH ELENA w rejestrze Głównego Lekarza Weterynarii pod pozycją: 3452.
…..

 

 

 

Elena powstała w 1990 roku jako wyraz pasji jej właściciela - Franciszka Siegienia - do zdrowia i zdrowego żywienia

1989r.

Założenie firmy rodzinnej pod nazwą WPPH ELENA IMPORT-EXPORT FRANCISZEK SIEGIEŃ.

Lata 1990-2000

Działalność firmy głównie opiera się na liofilizacji owoców, warzyw, mięs, ziół, przypraw, grzybów metodą sublimacji. Stały nadzór Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

2000r.

Uzyskanie Świadectwa Ochronnego na znak towarowy z Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 153232.