Kolagenum Franciszka

Naturalny kolagen, który przebojem podbija świat!

Wiemy, jak wiele osób poszukuje sposobów na odżywienie skóry i zachowanie jej jędrności, a co za tym idzie atrakcyjnego, młodego wyglądu.

Jako producent kolagenu w kapsułkach wyznaczyliśmy sobie więc cel – pozyskanie suplementu diety z prawdziwym, naturalnym kolagenem, który będzie w możliwie jak najczystszej postaci. Ponieważ we wszystkich produktach naszej marki opieramy się na składnikach naturalnego pochodzenia, postawiliśmy na pozyskanie składnika do naszego suplementu z ryb słodkowodnych. To w nich znajdują się duże ilości tego białka, które można spożywać.

Suplementy diety z kolagenem w kapsułkach

Czym jest kolagen naturalny?

To nie tylko składnik, który dodajemy do produkowanych przez nas kapsułek. Jest to białko strukturalne, które występuje w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest wypełnianie przestrzeni między komórkami oraz nadawanie tkankom elastyczności i odporności na rozciąganie. Bierze również udział w procesie naprawczym tkanek – dzięki niemu goją się rany. Występuje w wielu miejscach: w skórze (gdzie stanowi aż 70% wszystkich białek), ścięgnach, kościach i tkance chrzęstnej.

Dlaczego wybiera się suplementy z naturalnym kolagenem?

Białko to odpowiada za elastyczność skóry, dzięki czemu jest gładka i jędrna, kiedy jesteśmy młodzi. Z wiekiem jednak, a dokładniej po 25 roku życia, produkcja jego włókien zaczyna spadać. W młodym organizmie włókna są nieustannie “wymieniane” na nowe, a starszy niestety stopniowo traci do tego zdolność. Skóra wiotczeje i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wiele osób decyduje się więc na stosowanie kosmetyków z naturalnym kolagenem bądź wybiera dostarczanie go od środka sięgając po suplementy diety, na przykład w formie kapsułek.

Czym cechują się nasze produkty?

  • są w postaci małych, poręcznych kapsułek lub w alternatywnej formie dla tych, którzy nie przepadają za kapsułkami: rozpuszczalnego proszku, z którego można przyrządzić shake’a
  • zawierają czyste aminokwasy i peptydy
  • nie zawierają sztucznie wytworzonych składników – wybieramy białka naturalnego pochodzenia pozyskane z ryb słodkowodnych
  • nasze produkty opierają się na białku liofilizowanym lub hydrolizowanym
  • zawierają dodatek liofilizatów mleka koziego, mleka klaczy oraz aronii i żurawiny, które zawierają witaminy i składniki odżywcze
Suplementy diety z kolagenem

Co oznacza liofilizowany?

Jak już zostało wspomniane, działanie suplementów, których jesteśmy producentem ściśle związane jest między innymi z naturalnym kolagenem liofilizowanym. Jest to nowoczesna metoda konserwowania żywności. Polega ona na zamrożeniu wybranego składnika, a następnie wysuszeniu go metodą sublimacji, czyli poprzez przejście kryształków lodu nie w stan ciekły, a gazowy – parę.

KOLAGENUM Franciszka występuje w dwóch liniach GOLD i SILVER.

KOLAGENUM ZŁOTY
GOLD

KOLAGENUM Franciszka stworzone zostało dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zachować dobrą formę i młody wygląd. Regularne stosowanie preparatu uzupełnia niedobór kolagenu, spowalnia procesy starzenia się organizmu, wygładza zmarszczki, poprawia kondycję skóry, włosów oraz paznokci a także wspomaga stawy. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Sposób użycia

Zawartość saszetki zalać około 50 ml (1/4 szklanki) przegotowanej, letniej wody. Mieszać energicznie około 1 minuty do uzyskania jednolitej zawiesiny. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Zaleca sięspożywanie 1 porcji (saszetki) co drugi dzień. Nie powinno się spożywać więcej niż 1 porcję (saszetkę) na dzień. Preparat należy spożywać najlepiej na czczo minimum 1 godzinę przed posiłkiem lub 3 godziny po ostatnim posiłku. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 14 roku życia oraz osób uczulonych bądź cierpiących na nietolerancję któregokolwiek ze składników preparatu.

Składniki

Liofilizowane owoce: truskawka, żurawina, malina, liofilizowany kolagen pochodzenia rybiego 10% (kolagen, elastyna, aminokwasy kolagenowe, aminokwasy elastynowe, kwas mlekowy) liofilizowane kozie mleko, liofilizowane kobyle mleko.

KOLAGENUM SREBRNY
SILVER

Kolagenum to suplementy diety, w którego skład wchodzą: wysokiej jakości hydrolizowany kolagen pochodzenia rybiego (którego ilość w jednej kapsułce wynosi 150 mg a w 3 kapsułkach 450 mg) wzbogacony o liofilizowane kozie i kobyle mleko oraz liofilizowane owoce aronii i żurawiny.

Sposób użycia

Zaleca się przyjmowanie od 1 do 3 kapsułek dziennie, najlepiej na czczo minimum 1 godzinę przed posiłkiem lub 3 godziny po ostatnim posiłku. Maksymalna porcja to 3 kapsułki (750 mg) na dobę. Kapsułki należy przyjmować doustnie i popijać wodą. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie jest przeznaczony dla osób uczulonych bądź cierpiących na nietolerancję któregokolwiek ze składników preparatu.

Składniki

Hydrolizowany kolagen (pochodzenia rybiego) 60%, liofilizowane owoce: żurawina, aronia, kozie mleko, kobyle mleko, otoczka kapsułki hydroksypropyloceluloza.

ACTIV HEALTH
COLLAGEN MAX

To naturalny preparat składający się z hydrolizowanego kolagenu (3850 mg w jednej saszetce) wzbogacony o liofilizowane owoce żurawiny, aronii i czarnej porzeczki. Preparat zawiera naturalnie występującą w owocach witaminę C (12 mg w jednej saszetce, co stanowi 15% pokrycia RWS*), która jest niezbędna w procesie przyswajania kolagenu, a co za tym idzie, przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości, tkanki chrzęstnej, dziąseł, skóry i zębów.

*RWS – Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej 8100 kJ / 2000 kcal

Sposób użycia

Zawartość saszetki zalać 50ml przegotowanej letniej wody i mieszać energicznie około 1 minuty do uzyskania jednolitej zawiesiny. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu – najlepiej na czczo, minimum 1 godzinę przed posiłkiem lub 3 godziny po ostatnim posiłku.

Zaleca się spożywanie 1 porcji (saszetki) co drugi dzień, ale nie więcej niż jedną porcję (saszetkę) dziennie. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 14 roku życia oraz osób uczulonych bądź cierpiących na nietolerancję któregokolwiek ze składników.

Składniki

Hydrolizowany kolagen (pochodzenia rybiego) 55%, liofilizowana żurawina, liofilizowana aronia, liofilizowana czarna porzeczka

Warto przeczytać