Eksperci wskazują, że warto włączać do diety rodzime produkty pochodzące z lokalnych upraw. Tymczasem egzotyczne owoce kryją w sobie wiele cennych składników, które korzystnie wpływają na zdrowie i pracę naszego organizmu. Ananas liofilizowany to doskonały przykład zdrowej przekąski, która dostarcza mnóstwa witamin i minerałów, bez dodatku cukru oraz szkodliwych substancji konserwujących.

Warto przypomnieć, że ananas jest źródłem bromelainy, modnego w ostatnim czasie suplementu diety. Jest to enzym, który słynie z prozdrowotnego działania. Jedną z jego najciekawszych właściwości jest zdolność do rozkładu białka, co jest szczególnie pomocne przy zaburzeniach trawiennych, np. zaparciach. Z tego powodu czasem określany jest jako szczotka do jelit. Oprócz tego bromelaina wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ponieważ stany zapalne są źródłem wielu dolegliwości, dlatego walory ananasa docenią osoby borykające się z chorobami autoimmunologicznymi i nie tylko.

Ananas to również bogactwo witamin, w tym: A, B2, B6, C, a także minerałów, takich jak wapń, miedź i potas. 100 g tego owocu dostarcza ok. 360 kcal.

Liofilizowany ananas – zdrowe kąski zawsze pod ręką

Mitem jest, że jedynie w formie surowej można przyswoić niezbędne składniki odżywcze z owoców. Oczywiście w ten sposób pozyskanie mikro- i makroelementów jest najlepsze dla organizmu. Jednak jak pokazują badania, liofilizacja doskonale zachowuje najważniejsze walory żywności. Proces zamrażania i sublimacji prowadzi do najbardziej efektywnej formy konserwowania owoców, w efekcie zachowując aż 95% naturalnego surowca.

Dostępny w naszej ofercie liofilizowany ananas to produkt w sam raz dla miłośników zdrowych przekąsek. Dzięki wygodnym opakowaniom możesz mieć go zawsze pod ręką – w domu, w pracy, w szkole lub na wyjeździe. Liofilizaty z egzotycznych owoców będą doskonałym uzupełnieniem diety, niezależnie od pory roku oraz dostępności surowców. W takiej formie ananasa pokochają nawet niejadki i dzieci, które niechętnie sięgają po świeże owoce.